Background Image

REHABILITACJA NZOZ "Care"

 • Logotyp

REHABILITACJA NZOZ "Care"


 • O firmie

  Europejskie Centrum Opieki Medycznej i Pomocy Rodzinie „Care” istnieje od  06.08.2001 roku i od tej pory cieszy się zasłużoną opinią wśród podopiecznych i ich rodzin. Jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się placówek medycznych w województwie łódzkim. NZOZ Care świadczy usługi z zakresu opieki długoterminowej oraz kompleksowej rehabilitacji. Najważniejszym zadaniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego jest przejęcie procesu leczenia, rehabilitacji oraz opieki nad pacjentem, którego stan nie wymaga już specjalistycznej hospitalizacji lub warunki domowe nie spełniają potrzeb niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i opieki nad chorym. Obecnie w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym  przebywa ok 150 pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. 

  NZOZ Care świadczy również usługi z zakresu kompleksowej rehabilitacji. Skupia specjalistów zajmujących się rehabilitacją ortopedyczną, neurologiczną, pediatryczną oraz sportową. Posiadamy duże doświadczenie w rehabilitacji sportowców różnych dziedzin. Nasi fizjoterapeuci zabezpieczali liczne imprezy sportowe między innymi Mistrzostwa Polski w Zapasach. 

   Nasza Placówka ma podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia  w zakresie : 

  1. Stacjonarny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

  2. Dzienny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

  3. Fizjoterapia Ambulatoryjna. 

  Nad przebiegiem procesu rehabilitacji czuwa wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów oraz lekarzy specjalistów. Do dyspozycji pacjentów jest również psycholog, dietetyk  i logopeda. Nasza kadra systematycznie uczestniczy w specjalistycznych kursach stale podnosząc swoje kwalifikacje.  Podejmujemy się procesu usprawniania nawet najbardziej trudnych przypadków. Naszym pacjentom oferujemy terapię począwszy od ćwiczeń usprawniających, fizykoterapię, hydroterapię, masaż leczniczy po metody specjalne (PNF, NDT Bobath, Mulligan, Cyriax, Ackerman, Kinesiotaping, suche igłowanie). W terapii wykorzystujemy nowoczesne aparaty oraz urządzenia wspomagające naukę lokomocji pacjenta.  Każda terapia jest indywidualnie dostosowana do potrzeb oraz możliwości pacjenta. Równolegle do usprawniania prowadzona jest terapia zajęciowa. Jej  głównym celem jest wzrost aktywności pacjentów, zaspokojenie więzi społecznych, sympatii, przynależności, współżycia w grupie. Nasi pacjenci bardzo chętnie korzystają z terenów zielonych otaczających budynek. Na terenie ogrodu znajdują się rabaty z ziołami, kwiatami oraz krzewami owocowymi.  Wytyczone są  alejki oraz miejsca do wypoczynku na hamaku czy też leżaku. W cieniu drzew zlokalizowana jest zewnętrzna siłownia, która służy pacjentom w poprawie kondycji oraz wydolności.  W okresie wiosenno – letnim zajęcia z terapii zajęciowej oraz rehabilitacji grupowej odbywają się na świeżym powietrzu. 

  Od listopada 2017 nowością w naszej ofercie są  zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Oferujemy naszym pacjentkom terapię falą uderzeniową likwidującą cellulit oraz elektrostymulację mięśniową modelującą sylwetkę.

 • Galeria